Innowacyjne technologie pozwalają usprawnić wiele procesów biznesowych w firmach. Sprawdź, w jakich celach przedsiębiorcy mogą je wykorzystać i jaką odgrywają rolę w sektorze kreatywnym.
Nowoczesne technologie we współczesnym biznesie
Przedsiębiorstwa mogą korzystać z wielu odkryć technologicznych, które są pomocne w biznesie i pomagają uzyskać przewagę konkurencyjną. Zaliczają się do nich m.in.:
- rozszerzona rzeczywistość (AR),
- wirtualna rzeczywistość (VR),
- sztuczna inteligencja (AI),
- telematyka,
- internet rzeczy (IoT),
- skanowanie i drukowanie 3D,
- infrastruktura definiowana programowo (SDI),
- cloud computing – usługi IT w wirtualnej chmurze obliczeniowej.
Nowoczesne technologie pozwalają usprawnić i zautomatyzować wiele procesów biznesowych, w tym wymianę i analizę danych, marketing, komunikację z klientami i kontrahentami, magazynowanie, logistykę, obsługę klientów i sprzedaż, obieg dokumentacji firmowej czy pracę zdalną. Firmy, które korzystają z najnowszych odkryć technologicznych, mogą osiągnąć przewagę konkurencyjną. Są w stanie pracować szybciej i wydajniej, a także zwiększyć bezpieczeństwo poufnych danych firmowych.
Znaczenie nowych technologii w sektorze kreatywnym
Nowoczesne technologie IT są przydatne w różnych gałęziach branży kreatywnej, w tym rzemiośle, modzie, filmie, produkcji gier video, muzyce, architekturze, reklamie, grafice czy działalności wydawniczej. Spory potencjał wiąże się zwłaszcza z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która już dziś potrafi generować różne treści – zarówno tekstowe, jak i audiowizualne. Dzięki nowym technologiom IT firmy mogą np. wykonywać trójwymiarowe projekty, przeprowadzać obróbkę zdjęć i filmów, trafniej rozpoznawać potrzeby klientów, zdalnie monitorować magazyny czy tworzyć kreatywne produkty z odpadów organicznych przy użyciu technologii druku 3D.
Jak korzystnie sfinansować nowoczesny sprzęt IT?
Aby wykorzystywać możliwości związane z rozwojem technologii informatycznych, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt IT oraz oprogramowanie. Leasing pozwala korzystnie sfinansować niezbędne inwestycje bez potrzeby zamrażania kapitału. Jest łatwo dostępny nawet dla nowych firm – już od pierwszego dnia działalności – i nie wymaga wysokiego wkładu własnego. Firmy leasingowe często stosują uproszczone procedury, co pozwala otrzymać decyzję nawet od ręki.
Leasingobiorca może zdecydować się m.in. na leasing komputerów, serwerów, drukarek czy skanerów. Przez cały okres umowy opłaca ratę, która składa się z części kapitałowej i odsetkowej. Po zakończeniu leasingu może przejąć prawo własności do sprzętu lub zwrócić go i w razie potrzeby wymienić na inny – jeszcze nowocześniejszy i wydajniejszy.
—
Artykuł sponsorowany